Kuo greitai ir patogiai uždengti nedidelio ploto stogą?

04 Nov 2020

Ne kiekvieną kartą mūsų stogų projektai yra dideli. Tam, kad taupiai savo jėgomis galėtume uždengti įvairius individualios paskirties šlaitinius stogus – tarkim, sodo namelio, sandėliuko, automobilių pastogės ar paviljono – bendrovė „Mida LT“ siūlo savaime prilimpančią bituminę stogų dangą „MIDA SELF KSK“, gaminamą nedideliais ritinėliais.

33.png

Sandari, patikima danga

3 mm storio bituminės dangos juostos gaminamos naudojant neaustinio poliesterio pagrindą, įmirkytą ir padengtą SBS polimerais modifikuotu bitumu, suteikiančiu gaminiui elastingumo net žemose temperatūrose bei padidinančiu jo atsparumą aplinkos poveikiui, ilgaamžiškumą. Paviršius padengtas natūralaus bazalto granulių pabarstais, kurie ne tik suteikia stogui puikų estetinį vaizdą, bet ir apsaugo dangą nuo aplinkos poveikio ir UV spinduliuotės. Stogas ilgus metus išlieka nepakeitęs spalvos, net veikiamas kaitrių pietinės saulės spindulių. Apatinė dangos pusė sutepta lipniu , polimerais modifikuoto bitumo sluoksniu, apsaugotu lengvai nuimama plėvele.

Prie švaraus, sauso ištisinio pagrindo „MIDA SELF KSK“ juostos išilgai vieno krašto tvirtinamos vinimis, be to, per visą plotą prisiklijuoja prie pagrindo lipniu sluoksniu. Klojant dangos juostas taip, kad kiekviena sekanti juosta uždengtų ankstesniąją apie 10 cm (ir persidengimo vietoje susiklijuotų su ja), rezultate gaunamas visiškai sandarus, atsparus bet kokiam atmosferos poveikiui, ilgaamžis stogas.

44.jpg

Nereikia specialistų pagalbos

Didžiulis savaime prilimpančios dangos „MIDA SELF KSK“ privalumas yra tame, kad, norint uždengti ja stogą, nereikia samdyti meistrų ar nuomotis specializuotos įrangos. Danga užsakovams tiekiama suvyniota į 0,5 m pločio ritinius, kurių kiekviename yra 5m2 dangos. Tokių matmenų ritinius paprasta pervežti nespecializuotu transportu, o jų svoris leidžia juos kilnoti nepasitelkiant pagalbos.

Montuoti ją taip pat be galo paprasta. Pirmąją stogo dangos juostą, kruopščiai išlyginus ją pagal apatinį stogo kraštą, reikia prikalti vinimis ir, nuėmus apsauginę plėvelę nuo lipnaus sluoksnio, prispausti juostą prie pagrindo. Likusios juostos tvirtinamos tokiu pat būdu, kylant aukštyn ir uždengiant naująja juosta ankstesnę eilę bent 10 cm. Pačiame kraigo viršuje pritvirtinamas paskutinis kraigo ritinėlis. Tam bituminę stogo dangą galima perlenkti išilgai. Ritinėlis ant kraigo klijuojamas ant viso paviršiaus, vinimis jo kalti nebereikia. O jo kraštai, jei reikia, papildomai suklijuojami bitumine mastika TECHNONICOL Nr. 23 (FIXER).

55.png

„MIDA SELF KSK“ stogo dangos juostų ilgio – 5 m – dažniausiai pakanka, kad be vertikalių sudūrimų būtų uždengtas nedidelio ploto stogas. Ne bėda, jei jis ilgesnis nei 5 m – tokiu atveju tereikia tiesiog tęsti klojimą, formuojant vertikalias siūles taip, kad naujosios juostos kraštas užklotų ankstesniąją bent 10–15 cm.

Tinka visiems šlaitiniams stogams

Bituminę stogų dangą „MIDA SELF KSK“ galima montuoti ant visų šlaitinių stogų, kurių nuolydis yra didesnis nei 5°. Ji gaminama kelių populiariausių stogų dizaine naudojamų spalvų – raudonos, žalios, rudos, pilkos ir juodos – tad ją galima lengvai priderinti prie bet kokio pastatų eksterjero. Gamtai giminingi atspalviai natūraliai dera ir su landšaftu, sukurdami jaukų, išraiškingą ir harmoningą vaizdą.